موسسه حسابداری بی نظیر

حسابداری

حسابرسی

وکیل مالیاتی

وکیل بیمه ای

مشاور مالی


مشاور مالی

یک مشاور سرمایه‌گذاری مالیFinancial adviserفرد متخصصی است که خدمات مالی به مشتریان ارائه می‌دهد. براساس تنظیم مقررات صنعت مالی ایالات متحده (FINRA) اصطلاحاتی چون مشاوره مالی و برنامه‌ریز مالی اصطلاحات کلی یا عناوین شغلی هستند که برای متخصصان سرمایه‌گذاری استفاده می‌گردد. FINRA گروه اصلی سرمایه گذاران حرفه‌ای را که ممکن است به آن‌ها مشاوران سرمایه‌گذاری نیز گفته شود کارگزاران، مشاوران سرمایه‌گذاری، حسابدارن، وکلا، آژانس‌های بیمه و طراحان مالی توصیف می‌کند. علاوه بر این برای مشاوران سرمایه‌گذاری درک این نکته کلیدی است که چقدر سرمایه گذاران بلقوه به‌طور فزاینده‌ای منبع مهمی برای شرکت‌شان هستند.

مشاور مالی Financial adviser

مشاوران مالی معمولاً به مشتریان خود با توجه به مجوزی که دارند و آموزش‌هایی که داشته‌اند محصولات و خدمات مالی، ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، یک آژانس بیمه ممکن است قادر به فروش بیمه عمر و مستمری متغیر باشد. یک کارگزار ممکن است یک برنامه‌ریز مالی هم باشد. یک مشاور مالی ممکن است برنامه‌های مالی برای مشتریان ایجاد کند یا محصولات مالی به فروش رساند، یا ترکیبی از هر دو باشد.

درآمدهای مشاور مالی

یک مشاور مالی به‌طور کلی از طریق کارمزدها، کمیسیون‌ها، یا ترکیبی از هر دو درآمد دارد. به عنوان مثال، یک مشاور مالی ممکن است از طریق یک یا چند روش زیر درآمد کسب کند: کارمزد ساعتی برای خدمات مشاوره کارمزد ثابت، مانند ۵۰۰$ در هر سال، برای بررسی یک پرتفوی سالانه و یا۲۰۰۰$ برای یک طرح مالی یک کمیسیون برای خرید و فروش اوراق بهادار، مانند $ ۱۲ برای هر معامله یک کمیسیون (گاهی اوقات یک “ظرفیت” نامیده می‌شود (بر اساس میزان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و یاسرمایه‌گذاری سالیانه متغیر نشانه گذاری” A: وقتی شخصی اقدام به خرید محصولات یک “خانه”)مانند اوراق قرضه است که کارگزار نگه می‌دارد)، یا یک علامت “پایین” زمانی که آن‌ها به فروش می‌رسد. هزینه برای دارایی‌های تحت مدیریت، مانند ۱٪ در سال از دارایی‌های تحت مدیریت

هر دو املای،adviser and advisor پذیرفته می‌شوند و به معنی کسی است که مشاوره ارائه می‌کند. طبق یکی از کتاب‌های درسی، adviser and advisior در صنعت خدمات مالی قابل جایگزینی یکدیگر نیستند، از اصطلاح مشاور adviser به‌طور کلی هنگام اشاره به فعالیت‌های قانونی و الزامات آن و مشاور advisor هنگام اشاره به یک فرد مشاور استفاده می‌گردد . “Financial adviser کنگره و کمیسیون بورس و اوراق بهادار از ” مشاوران سرمایه‌گذاری “(“investment advisers “) هنگام بحث در مورد قوانین و مقررات فعالیت‌های مشاوران سرمایه‌گذاری در سال ۱۹۴۵ استفاده کرد.

مقررات مشاوره مالی

ایالات متحده آمریکا Financial adviser

در ایالات متحده، FINRA فعالیت شرکت‌های کارگزاری، و نمایندگان ثبت شده آن‌ها را تنظیم و نظارت می‌کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر مشاوران سرمایه‌گذاری و نمایندگان مشاور سرمایه‌گذاری نظارت می‌کنند. شرکت‌های بیمه، سازمان‌های بیمه و تولیدکنندگان بیمه توسط مقامات دولتی نظارت می‌شوند.Financial adviser مشاوران سرمایه‌گذاری ممکن است توسط سازمان‌های نظارتی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار، به ثبت برسند، یا به موجب معافیت خاص، ثبت نشده باقی می‌ماند. استاندارد امانتی مشاور مالی مقررات ضد تقلب قانون مشاوران سرمایه‌گذاری سال ۱۹۴۰ و بیشتر قوانین ایالتی به مشاوران سرمایه‌گذاری تحمیل می‌کنند که در معاملات با مشتریان خود امانت دار باشند. یعنی مشاور باید منافع مشتری بالاتر از منافع خود را در تمام امور را نگه دارد. از نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مشاور موظف به اجرای موارد زیر است: انتخاب کارگزار-معامله گر بر اساس توانایی آن‌ها در اجرای بهتر معاملات برای حساب‌هایی که مشاور باید کارگزار-معامله گر آن را انتخاب کند توصیه بر اساس یک تحقیق منطقی از اهداف سرمایه‌گذار، راه حل‌های تأمین مالی، و سایر عوامل همیشه منافع مشتری را نسبت به منافع خود ارجح دانستن از بحران مالی ۲۰۰۸ بحث‌های زیادی در مورد استاندارد امانتی که مشاوران موظف به اعمال آن هستند شده‌است. در ژوئیه ۲۰۱۰اصلاح داد-فرانک وال استریت و قانون وظیفه حمایت از مصرف‌کنندهمیزان حمایت از مصرف‌کننده را افزایش داده است. از جمله افشا بیشتر و وظیفه امانتداری که شامل کارگزاران هم شد. در مارچ۲۰۱۳ SEC وظیفه امانتداری را به تمام کارگزارن و مشاوره سرمایه‌گذاری‌ها بدون درنظر گرفتن برنامه هایشان تعمیم داد. برخلاف استاندارد امانتی معتقد است استاندارد بالاتری از وظیفه امانتداری در مقابل استاندارد پایین‌تری از مناسب بودن برای پیاده‌سازی و کاهش انتخابات مصرف‌کنندگان بسیار هزینه بر خواهد بود.

ثبت مشاور سرمایه گذاری


 مشاور سرمایه گذاری

مشاور سرمایه‌گذاری‌های ثبت شده (RIA) اشاره به مشاوره سرمایه‌گذاری‌هایی دارد که SEC یا سازمان اوراق بهادار دولت آن‌ها را ثبت کرده و به‌طور معمول به یک سرمایه‌گذار خردو یا شرکت سرمایه‌گذاری ثبت شده مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری، یا صندوق قابل معامله در بورس مشاوره می‌دهد. ثبت توسط sec دلالت بر شایستگی آن نیست. نظارت بر برخی از مشاوره‌ها توسط ایالت‌های مستقل و در برخی دیگر توسط SEC انجام می‌گردد.

نقش مشاوره‌های مالی کانادا

نقش مشاوره‌های مالی در کانادا متنوع است. بسیاری از مشاوران سرمایه‌گذاری مجوز فروش بیمه عمر، اوراق بهادار، یا صندوق‌های مشترک، یا ترکیبی از هر سه را دارند. سه مجوز متمایز اوراق بهادار وجود دارد. پس از اتمام دوره اوراق بهادار کانادا (CSC) امکان فروش اکثر اوراق بهادار، از جمله سهام، اوراق قرضه، و صندوق‌های مشترک وجود دارد. برای فروش مشتقات و کالاها به مجوزهای بیشتر نیاز است. پس از اتمام یک دوره صندوق‌های مشترک به مشاوران سرمایه‌گذاری اجازه فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری به استثنای صندوق خاص و مهمی مانند ETF را نیز می‌دهند. مجوز سوم مجوز اوراق بهادار معاف است. مشاوره سرمایه‌گذاری مالی در اکثر موارد صدور مجوز نیاز به حمایت یک بیمه گر یا معامله گر دارد. همچنین ضروری است که بیمه خطاها را نیز داشته باشند. اصطلاح مشاوره سرمایه‌گذاری می‌تواند به طیف کامل مشاوران اطلاق گردد به‌طور کلی ، صنعت در کانادا به سه کانال مشاور تقسیم شده‌است MGA، MFDA و IIROC. در هر حال کنترل کیفی کمی بر استفاده از این اصطلاح وجود دارد به‌طوری‌که بسیاری از کارگزاران بیمه، آژانس‌های بیمه، کارگزاران اوراق بهادار، برنامه ریزان مالی و دیگران خود را به عنوان مشاوران مالی معرفی می‌کنند. بسیاری از مشاوران مالی در کانادا برنامه ریزان مالی نیز هستندبا وجود اینکه تعداد کثیری ازطراحان برنامه‌ریزی مالی وجود دارد اما شایعترین آن‌ها خبرگان برنامه‌ریزی مالی هستند گرچه طراحان برنامه‌ریزی مالی شخصی نیزدر کانادا شهرت دارند. مشاوره‌های مالیانگلستان سه مرکز اصلی دارای صلاحیت مشاوره مالی در انگلستان وجود دارد. اصلی‌ترین آن‌ها مؤسسه بیمه چارترد است که شرایط خدمات مالی حرفه‌ای از مبتدی تا سطح بالا ارائه می‌دهد. دانشکده IFS مالی خدمات دوره جایگزین / صلاحیت در محدوده متخصص و خاصی مانند وام‌های مسکن و انتشار سهام ارائه می‌کند. مؤسسه برنامه‌ریزی مالی، خدمات برنامه‌ریزی مالی تخصصی را ارائه می‌دهد. در انگلستان، مشاوره سرمایه‌گذاری توسط یک مشاور مالی یا یک کارگزار سهام نیز داده می‌شود. مشاوران مالی باید یک دوره از امتحانات را قبول شوند و گواهی برنامه‌ریزی مالی یا گواهی برای مشاوران مالی دریافت کنند، و نیز توسط مقامات خدمات مالی، یک quango دولت انگلستان تأیید شود که مشاور یک “فرد مناسب ” استدر دسامبر ۲۰۱۲ استاندارد جدیدی مبنی بر اینکه کلیه دارندگان این مدرک و مشاوران موجود برای اینکه در آینده قادر به ارائه مشاوره باشند ملزم به دریافت گواهی جدید هستندعموما پس از نام افرادی که دیپلم یا مدارک بالاتر مشاوره را دارند کلمهDipFA یا DipPFS می‌آید.

مشاوره مالی مستقل

مشاوران مالی محدود یا مستقل هستند. یک مشاوره مالی مستقل قادر به انتخاب یک راه حل مناسب برای مشتری از میان تمام محصولات وخدمات موجود در بازار است. مشاوری که قادر به انتخاب آزادانه در تمام بازار نیست محدود است. یک مشاور ممکن است به علت محدوده خاصی که مشاوره می‌دهد محدود شودمانند حقوق بازنشستگی. یا به علت مشاوره بر محصولات یک شرکت مانند یک بانک محدود شوند عبارت مشاور برتر هیچگاه چیزی بیش از یک عنوان درمقررات FSA/PIA/NASDIMنبوده است که اشاره به تعهد قانونی که یک کارگزار جهت جستجوی محصول مالی متناسب با نیاز مشتری داردشرکت ارائه‌کننده تا زمانی که محصول مناسب نباشد آن را ارائه دهد و چنانچه هیچ‌یک از محصولاتش مناسب نباشد نباید هیچ پیشنهادی دهد. در انگلستان بسیاریربر این باورند که مشاوره منصفانه تنها توسط یک مشاور مستقل وجود دارد.

سمت مشاور مالی

سمت مشاور مالی واجد شرایط به افرادی که دیپلم تخصصی مشاوره مالی را قبول شده و در پیروی از الزامات مقررات خدمات حسابداری «پیشرفت مداوم حرفه‌ای» توافق کرده‌اند اعطا می‌گردد. این عنوان برای مشاوران مالی که خدمات مالی خرده فروشی انجام می‌دهند مورد استفاده قرار می‌گیرد. صلاحیت و گرفتن این عنوان نیازمند «حداقل صلاحیت مورد نیاز» MCR که توسط تنظیم‌کننده مالی برای پنج گروه از محصولا مالی مشخص می‌گردد. پس انداز، سرمایه‌گذاری و حقوق بازنشستگی وام مسکن و بیمه همکاری عتبار مصرف‌کننده و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری سیاست‌های حفاظتی بیمه عمر

خدمات مالی ایران

در حال حاضر گواهی ملی در خدمات مالی در ایران وجود دارد. تمامی افراد حقیقی و حقوقی به عنوان ارائه‌کننده خدمات مالی باید ثبت شوند. مدیران، کارمندان فروش و خرده فروشی‌های آن‌ها برای ارزش‌گذاری گواهی ملی نیاز است.

خدمات مالی کره جنوبی

در کره جنوبی، انجمن سرمایه‌گذاری مالی کره بر صدور مجوز مشاوران سرمایه‌گذاری نظارت می‌کند. مشاوران مالیاسترالیا کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا بر صدور مجوز از مشاوران مالی نظارت می‌کند. علاوه بر این، مشاوران مالی در استرالیا ملزم به تعهدات امانتی هستند.برای مشاهده یک برنامه جامع از قانون امانتی صنعت مشاوره مالی استرالیا به «روابط امانتی در یک زمینه تجاری» توسط JC کمپبل رجوع کنید.


بازدید امروز:

12

بازدید هفته :

71

بازدید کل:

655

ایمیل شما


با ثبت ایمیل خود در سایت میتوانید از تازه ها و اخبار حسابداری مطلع شوید.

موسسه حسابداری بی نظیر

آدرس: تهران - رودهن - خیابان لاله صحرا -جنب خشکشویی لاله صحرا

تلفن:0911211089-01132626276 فکس: 01132626277

با ما در تماس باشید